141116 BC Kolín vs Xtigers

I v basketu platí - není každý den posvícení. Asi z důvodů velikého výkonu v předešlý den nebo prostě nám nebyly nakloněny hvězdy a tygřice se špatně vyspaly - netuším co bylo důvodem, ale v neděli jsem si z Kolína přivezli nadílku. Téměř vánoční.

Jeli jsme do Kolína s nadějí, že získáme víc než jeden bod za účast v zápase. Dokonce to jednu chvíli vypadalo, že pojedeme poprvé na hřiště soupeře v nejsilnější sestavě. Nakonec se to nepovedlo, ale i tak nás bylo 11 a plni odhodlání jsme brzy ráno vyrazili za podpory rodičů Mošnových a Hanzelkových do Kolína. Hustě pršelo nejenom po cestě a tak jsme po delším hledání byli rádi, že jsme konečně v tělocvičně. Rozměrově malá tělocvična s mizernými koši nám ale hned zpočátku sebrala dobrou náladu. No a když rozhodčí pískli do píšťalky a začalo se hrát - začaly se dít veliké věci. Ovšem s negativním dopadem na náš tým. Málo místa na naše průniky, mizerná střelba a soupeřovo neskutečná úspěšnost každé střely, kterou poslaly na náš koš, to vše sečteno a podtrženo - za první poločas skóre 50:12. Pro Kolín. Nedařilo se nám vůbec nic, přihrávky, střelba, brejky. Nic.. Měli jsme mraky neproměněných vyložených šancí a aby toho nebylo málo, ve druhém poločase Bára dostala technickou, Sláňa si zranila koleno a bylo vymalováno. Přesto jsme druhý poločas sehráli výrazně důstojněji - 31:22. Díky ale ostudě v první půli zápas skončil hrozivým výsledkem 81:34. Pro nás je důležitým poznatkem, že herně na soupeře máme, ale v domácím zápase s nimi budeme muset předvést jinou hru, než tu z první půle z neděle.

Hráčky jsem rozhodně nepochválil, nebylo za co, jedině snad jako vždy za bojovnost a sportovního ducha. Nemůžu určit nejlepší hráčku, všechny hrály mizerně, snad jenom za doskoky chci pochválit Kačku s Míšou.