141102 Xtigers vs PORG basket

První ostrý zápas proti bývalým ligovým "Zemankám". Změření sil na palubovce s naším nejbližším soupeřem, který trénuje "vedle" a na jehož palubovce, díky vstřícnosti managementu školy, hrajeme i naše domácí zápasy. Derby se vším všudy.

 Ačkoliv jsme proti hráčkám PORGU sehrály hodně přípravných a přátelských zápasů, ve všech jsme hráli proti studentkám PORGU, které byly v jednom z jejich týmů. Nyní jsme ale narazili na jejich plnou sílu, kterou tvoří především hráčky základní pětky z dřívějšího úspěšného týmu ligových Zemanek. Technicky i fyzicky skvěle vybavené hráčky Száková, Genzerová a Zemanová se do nás pustily hned od prvních minut a toto trio nám nastřílelo 79 bodů z 99, které jsme obdrželi do našeho koše.

Nastříleli jsme 39 bodů, což je v KP zatím náš rekord proti silnému soupeři, ale rozdíl ve skóre je veliký a otevřeně musíme přiznat, že nečekaný.

Naše obvyklé chyby jako ztráty míčů, nepřesné přihrávky, špatná střelba a nezkušenost v pokrývání rychlých brejků nás srážely psychicky hodně dolů. Ale opět jsme měli světlé chvilky, ve kterých jsme soupeře dokázali přitlačit a přehrávat. Škoda, že těch chvilek bylo málo. Zkoušeli jsme různé typy obrany, většinou jsme ale dostávali koše z rychlých protiútoků Genzerové, která nám nastřílela 42 bodů. 90% z nich z brejků.

Bojovnost a snaha nám opět nechyběly, ale na takhle silného soupeře to bylo málo. Naštěstí jsme měli už zpět v týmu Terezku Bláhovou, která se vrátila do prvního svého zápasu po zranění kotníku a Terezka soupeři nasázela 16 bodů, z toho i pár pěkných trojek, Naše útočná síla tria Terezka, Barča, Míša dala většinu našich bodů a pro další zápasy musíme jenom doufat, že se k nim přidají další hráčky. Body, které jsme čekali od Terky Korcové, Márty, Kačky nebo Lucky s Klárkou nám prostě chyběly.

V každém případě jsme opět nabrali mnoho cenných zkušeností a v dalším zápase to Zemanky hrající za PORG budou s námi mít o hodně těžší.