141005 Lokomotiva Liberec vs Xtigers

Fyzicky vyčerpané odjely tygřice v neděli 5.10. ke svému druhému zápasu v KP STC 2014/15 do Liberce. Na palubovku soupeře, se kterým jsme sehráli na jaře dva přátelské zápasy.

Očekávali jsme, že jedeme na palubovku silného protivníka, už jsme věděli, jak dokáží hráčky lokomotivy hrát rychle a přesně. Se zápasem v Mostě, kde jsme nechali spoustu sil, i když jsme prohráli, a v malém počtu 8 hráček jsme tušili, že domu nepojedeme s prázdnou. Naše základní pětka se velmi brzy utavila, odvezli jsme si z hřiště soupeře 2 nezaviněná zranění a také veliký debakl 128:19.

Tygřice to braly sportovně po celou dobu a i když nás soupeř přehrával ve všech činnostech, snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Moc to ale nešlo. Soupeř proměňoval střelbu ze střední i velké vzdálenosti, snadno si chodil pro doskoky pod naším košem a v výsledku i přes naší typickou a obvyklou bojovnost nám nadělil pořádný ranec na cestu domů do Prahy.

Absence mnoha důležitých hráček nám vzala zbytek sil a dala ponaučení do dalších zápasů. Hlavně s těmi silnými soupeři musíme být v plné síle a připravené na všechno.