141004 Baník Most vs Xtigers

Ke svému prvnímu zápasu naší první soutěžní sezóny jsme vyjeli do Mostu. Na palubovku týmu, který vloni skončil v KP na třetím místě. Baník ale přepustil 7 klíčových hráček do Karlových Varů a jak se ukázalo v průběhu zápasu, tak jsme hráli proti týmu, který nebyl až tolik nad naše síly.

Sehráli jsme s nimi vyrovnanou partii. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale domácí koše, jako by byly pro nás zakleté. Výbornou obranou a obětavostí jsme místy domácí tým hodně přitlačili a měli herně navrch. Zakončení nám nevycházelo, ale z výkonu mužstva byl dobrý dojem nejenom na naší lavičce, ale i soupeř uznal, že jsme "překvapili".

Celková prohra 46:26 nás ani tolik nemrzela, s vítězstvím na palubovce silného protivníka jsme nepočítali, ale určitě se budeme snažit při zápase na domácí půdě proti stejnému soupeři sehrát vítěznou hru.

Naše hlavní nedostatky: přesnost střelby, hodně ztracených míčů, zvláště nevynucených, malý počet hráčů na lavičce, v závěru došly fyzické síly, nebylo za koho moc střídat.

Naše herní pozitiva - výborná zónová obrana, boj o každý míč, obranné i útočné doskoky